KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13767392
*
nr 1376 7392
David Bracken
(f. 1930), Sverige
Akvarell, Utsikt från Fersenska Terrassen. Signerad, 35x54 cm, yttermått inklusive ram: 54x72 cm
David Bracken, svensk bildkonstnär född 1930.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2021
kl 20:36:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/2 20:16:16
1
Vinnande bud
1/2 20:23:58
2
1.300 kr
1/2 20:23:58
1
1.400 kr (Budbetjänt)
1/2 20:24:35
2
1.500 kr
1/2 20:24:35
1
1.600 kr (Budbetjänt)
1/2 20:25:28
2
1.700 kr
1/2 20:25:28
1
1.800 kr (Budbetjänt)
1/2 20:25:54
2
1.900 kr
1/2 20:25:54
1
2.000 kr (Budbetjänt)
1/2 20:28:24
2
2.200 kr
1/2 20:28:24
1
(budbetjänt)
1/2 20:29:34
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller david bracken svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
David Bracken
David Bracken, svensk bildkonstnär född 1930.
Läs om budbetjänten
nr 1376 7392
David Bracken
(f. 1930), Sverige
Akvarell, Utsikt från Fersenska Terrassen. Signerad, 35x54 cm, yttermått inklusive ram: 54x72 cm
David Bracken, svensk bildkonstnär född 1930.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 2.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/2 20:16:16 | 1 | Vinnande bud |
| 1/2 20:23:58 | 2 | 1.300 kr |
| 1/2 20:23:58 | 1 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
| 1/2 20:24:35 | 2 | 1.500 kr |
| 1/2 20:24:35 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
| 1/2 20:25:28 | 2 | 1.700 kr |
| 1/2 20:25:28 | 1 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
| 1/2 20:25:54 | 2 | 1.900 kr |
| 1/2 20:25:54 | 1 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
| 1/2 20:28:24 | 2 | 2.200 kr |
| 1/2 20:28:24 | 1 | (budbetjänt) |
| 1/2 20:29:34 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller david bracken svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



